Parimad viisid lõõgastumiseks pärast treeningut


Meil ​​kõigil on head kavatsused trenni teha. Mõned meist on edukamad kui teised. Kuigi kasu tervisele on ilmselge, võivad kõrvalmõjud olla veidi tüütud, jättes meile valud. Tervislik eluviis on elustiil, kuid see ei pea tekitama väsimust ja valu. Siin on viis erinevat tegevust, mis aitavad teil pärast treeningut taastuda ja tervena püsida.

Meditatsioon

Meditatsioon on suurepärane harjumus, mida omaks võtta. Sellel on füüsilisele ja vaimsele tervisele palju eeliseid. Meditatsioon aitab säilitada tasakaalu, samuti alandada vererõhku ja aidata taastuda. Pärast treeningut või intensiivset tegevust võib istumine ja mediteerimine viia keha tagasi algtasemele ning vähendada liigeste ja lihaste stressi. Meditatsioon soodustab ka tervislikku hingamist, mis on pärast rasket treeningut igaühe jaoks oluline.

Veeda aega saunas

Saun on nagu kuum aurusaun, ainult et see kasutab kuiva kuumust. Kuival kuumusel on kalduvus väga aeglaselt soojeneda ja lihaseid lõdvestada. Stress lihtsalt sulab, kui teie lihased kuumuses venivad. Saun mitte ainult ei tunne end hästi, vaid seda peetakse üldiselt ka üldise heaolu seisukohast heaks. Kuiv kuumus aitab lihastel vabaneda piimhappest ja saada tugevamaks. Boonusena võib kuumus aidata ka rasva põletada. Kasutage soojust kindlasti alles pärast lihaste turse taandumist.

Lõõgastu kümblustünnis

Mullivann on veel üks suurepärane võimalus pärast treeningut lõõgastumiseks. Kuna see on niiske kuumus, soojendab see teie keha ja lõdvestab lihaseid veidi kiiremini kui saun ning tunneb end veelgi paremini massaaživeejoa lisamisega. Enamik mullivanni jugasid on suunatud peamistele survepunktidele ja suurematele kaela-, selja- ja jalgade lihastele. Kui sulle meeldib pärast treeningut kiiremini end paremini tunda, tasub investeerida heasse mullivanni.

Vaadake filmi võ mängi mänge

Võib tunduda, et sellel pole teie tervise ega vormisolekuga mingit pistmist, kuid pärast treeningut on oluline ka meelt lõdvestada. Filmid, raamatud ja isegi videomängud on suurepärane viis lihastel lõõgastumiseks, kui treenite meelt. Mõnikord on eelistatav ka teler sisse lülitada ja mõneks ajaks tsoonist välja tulla. Mõõdukalt on kõik hästi ja aeg-ajalt veidi lõõgastavas ekraaniajas pole midagi halba.

Massaaž

Hea massaaž võib olla pärast treeningut tervislik ja lõõgastav. See võib aidata leevendada lihaspingeid ja pingeid, mis kipuvad intensiivse pingutuse ajal kogunema. Kuumamassaaž on samuti suurepärane võimalus, kuna need eemaldavad pärast treeningut stressi ja pinged teie lihastest ja meelest. Massaažil on ka mitmeid tervisega seotud eeliseid, sealhulgas, kuid mitte ainult, ärevuse vähendamine, unekvaliteedi parandamine ja isegi üldise erksuse suurendamine.

Oluline on pärast treeningut lõdvestuda ja lihastele mitte rohkem pingutada. Inimkeha vajab pärast treeningut taastumiseks ja puhkamiseks aega, seega tuleb kasuks ka mõnda aega istumine ja mõtlemine. Ilmselgelt on oluline kujundada harjumus regulaarselt treenida. Samuti on nii oluline pärast lõõgastuda. Tehke seda ja saate kasu tervislikust eluviisist.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *